Tryb
Ciemny

Z wizytą w przedszkolu

Wspólna zabawa

 

Dnia 14 listopada br. aktywni z piotrkowskiego hufca wraz z wolontariuszami naszej fundacji odwiedzili przedszkolaków z PS nr 26 w Piotrkowie Trybunalskim. 

Celem naszej wizyty było zachęcanie dzieci do regularnego mycia zębów oraz odwiedzenia dentysty. Impulsem dla naszej akcji były statystyki lekarzy, które są alarmujące – ponad połowa matek 3-latków ani razu nie była z dzieckiem u dentysty.

W wieku pięciu lat tylko co piąte dziecko nie ma próchnicy. A ona zaczyna występować u coraz młodszych dzieci. Konsekwencje są poważne, bo próchnica z zębów mlecznych przechodzi na zęby stałe.

Grupa 3 i 4-latków bardzo ucieszyła się z naszej wizyty. W towarzystwie Wiewiórki, Wilka, Zająca dzieci uczyły się jak prawidłowo dbać o zęby, aby były tak mocne jak zęby wiewiórki. Wspólnie przygotowaliśmy inscenizację o tym jak cierpiący z powodu bólu zęba zajączek odwiedził dentystę – Wilka. Wilk okazał się pomocny i bardzo miły.

Wiewiórka udziela porad jak dbać o zęby

 

Następnie wspólnie tańczyliśmy przy piosenkach oraz malowaliśmy malowanki. Na zakończenie naszej wizyty obejrzeliśmy wspólnie film z cyklu – „Było sobie życie – Kubki smakowe i zęby”. Dzięki pomocy sponsora z naszej fundacji mogliśmy także ofiarować naszym milusińskim prezenty- szczotki do zębów, ręczniczki i małe maskotki. 

Dziewczęta z piotrkowskiego hufca przygotowały także plakat o zdrowym i chorym ząbku. 

To było spotkanie pełne wrażeń i ważnych treści, które przekazaliśmy naszym małym przyjaciołom.

Więcej zdjęć w dziale GALERIA

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram